Krepitev kompetenc strokovnih in vodstvenih delavcev na področju vodenja inovativnega vzgojno-izobraževalnega zavoda v obdobju od 2024 do 2028
Pedagoški poklic se dandanes sooča s hitro spreminjajočimi se potrebami, ki od posameznika zahtevajo nov niz kompetenc. Vloga strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju se skladno s tem na vseh področjih stalno spreminja, s tem pa tudi potrebna znanja in kompetence, ki niso vezana zgolj na preizkušeno znanje otrok.
Verjamemo, da smo v CŠOD-ju v dosedanjih 30 letih razvili uspešne modele praktičnih usposabljanj, v okviru katerih strokovni delavci lahko pridobijo ta znanja in kompetence.
V želji, da bi s temi inovativnimi učnimi pristopi seznanili tudi strokovne delavce slovenskih vrtcev in šol, smo se priključili projektu Krepitev kompetenc strokovnih in vodstvenih delavcev na področju vodenja inovativnega vzgojno-izobraževalnega zavoda v obdobju od 2024 do 2028 (IJZ III), ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija.
Namen projekta
Namen projekta IJZ III je izboljšanje kakovosti, vključenosti, učinkovitosti in ustreznosti sistemov izobraževanja in usposabljanja.
Cilj projekta
Cilj projekta IJZ III je usposobiti strokovne in vodstvene delavce iz predšolske vzgoje, osnovnošolskega izobraževanja, osnovnega glasbenega izobraževanja, poklicnega in strokovnega izobraževanja, srednjega splošnega izobraževanja, vzgoje in izobraževanja otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami, vzgoje in izobraževanja v dijaških domovih, izobraževanja odraslih ter javnih zavodov iz 28. člena ZOFVI za delo na področju inkluzije v vzgoji in izobraževanju, soočanja z družbenimi in okoljskimi spremembami, zagotavljanja kakovosti z uporabo podatkov, podpore procesom samoevalvacije ter izboljšanja učenja in poučevanja, vseživljenjskega učenja, inovativnih pristopov v poučevanju ter novosti v vzgoji in izobraževanju.
Teme usposabljanj
Inkluzija v vzgoji in izobraževanju, soočanje z družbenimi in okoljskimi spremembami, zagotavljanje kakovosti z uporabo podatkov, podpora procesom samoevalvacije, izboljšanje učenja in poučevanja, vseživljenjsko učenje, inovativni pristopi v poučevanju ter novosti v vzgoji in izobraževanju.
Kdo izvaja usposabljanja?
Javni zavodi s področja izobraževanja: Zavod RS za šolstvo (ZRSŠ), Andragoški center Republike Slovenije (ACS), Center RS za poklicno izobraževanje (CPI), Center šolskih in obšolskih dejavnosti (CŠOD) ter Državni izpitni center (Ric).
Prijave na usposabljanja
Prijavite se v spletni aplikaciji KATIS. Udeležba na usposabljanjih je brezplačna.
Rezultati projekta
Kazalnik učinka zajema število strokovnih delavcev v VIZ, ki so se vključili v programe kariernega razvoja (10.000). Kazalnik rezultata zajema delež strokovnih in vodstvenih delavcev, ki so po zaključku programa kariernega razvoja pridobili potrdilo o opravljenem programu (vsaj 9.500). Rezultati projekta vključujejo tudi posodobitev nekaterih programov usposabljanja strokovnih in vodstvenih delavcev, pripravo novih programov kariernega razvoja na osnovi dognanj, pripravo gradiv za udeležence ter razvoj kompetenc vključenih strokovnih in vodstvenih delavcev.
Finančna podpora
Skupna višina sredstev, namenjenih za izvedbo projekta, je 3.500.000,00 EUR.
Vljudno vabljeni, da se udeležite usposabljanj!